Garanti ve İade Şartları

Garanti

TahtakaleToptanticaret.com web sitesindeki tüm ürünler, bu sayfada aksi belirtilmediği sürece üretici firmaların garantisi altındadır.
Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz.
Herhangi bir hasar gördüğünüzde kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.
Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması halinde ürün ya da ürünler garanti kapsamı dışında kalır.

 

İade Şartları

TahtakaleToptanTicaret.com web sitesindeki ürünlerin sipariş teslimatında hatalı çıkması halinde, teslimat tarihinden itibaren en geç 7 iş gün içerisinde yetkililerimizle iletişim kurmanız gerekmektedir.
Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir.
Bu tür hatalı ürün iade veya değişimleriyle ilgili geri dönüş kargo ücretleri TahtakaleToptanTicaret.com 'a aittir, müşteriye yansıtılmaz.
Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımı dolayısıyla doğmuş ya da 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz.
Bu durumda, ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki yasa gereği uygulamalar esastır.

1. İadeler kesinlikle orijinal kutu veya ambalajı, ürüne ait TahtakaleToptanTicaret.com'un düzenlemiş olduğu fatura ve iade sebebini belirten anlaşılır bir not ile birlikte yapılmalıdır.

2. Orijinal kutusu / ambalajı veya tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3. Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermenizi önerilir.
Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında geri iade işlemleri mümkün olmamaktadır.

4. İade etmek istediğiniz ürünün faturası TahtakaleToptanTicaret.com tarafından kurumsal kesilmiş ise, ürünü geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.
İade faturası, kargo payı dahil edilmeden, sadece "Ürün Matrahı + KDV" şeklinde düzenlenmelidir.
Faturası kurumsal olarak düzenlenen siparişlerin iadesi "iade faturası" düzenlenmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

6. Müşteri tarafından gönderilen iade ürün işlemleri 3 iş günü içerisinde incelenerek, konu hakkında müşteriye ayrıntılı bilgi verilir.

 İletişim