Dropshipping ( Stoksuz Satış ) nedir ?

Hiç stok tutmadan, az bir sermaye ile hatta sermayesiz e-ticaret işine nasıl girebilirim ?

www.tahtakaletoptanticaret.com sitemizin ürün satışında kullandığı yöntemlerden biri olan "drop shipping hizmeti" mevcut e-ticaret satışlarının kargo yükünü azaltmak isteyen ve müşterilerine hızlı dönüş sağlayıp, daha profesyonel bir hizmet vermek isteyen bayilerimizin tercihi.

 Kimler Dropshipping Bayisi Olabilir ?

Kurumsal şirketler,

Home office çalışanlar,

Ek gelir isteyenler,

Öğrenciler,

Ev hanımları,

Kısacası internetten satış yapmak isteyen herkes dropshipping bayimiz olup satışlarını tahtakaletoptanticaret.com güvencesi ile gerçekleştirebilir.

 

Dropshipping En Basit Haliyle Nedir ?

Dropshipping son zamanlarda beynelminel bir ifade kazanmıştır, direk nakliye anlamına gelen dropshipping, dilimizde “stoksuz satış” anlamını ifade etmektedir.

Firma ( siz)  ürün stokları tutmak yerine, size gelen siparişleri tahtakaletoptanticaret.com sitemize yönlendirirsiniz ve yine tahtakaletoptanticaret.com’un deposu üzerinden siparişlerinizi yönetip gönderimini sağlarsınız.

Böylelikle hiç stok tutmadan tahtakaletoptanticaret.com sitemiz üzerindeki 5000  çeşit ürünü müşterilerinize bizim elimizden lakin sizin adınızla teslimatını yaparsınız.

Müşteriniz burada bizi tanımaz, görmez, irtibata geçemez, tek muhattap sizsinizdir.

 

Dropshipping sistemine nasıl başlıyoruz ?

Kısaca anlatalım.

 

XML bağlantımızı alıp https://www.tahtakaletoptanticaret.com/export.xml kendi sitenize ya da special platformlar olan, hepsiburada.com, trendyol.com, n11.com, gittigidiyor.com, pttavm.com, ciceksepeti.com gibi sitelere entegre ediyorsunuz.

Bu hareketle birlikte, sitemizde mevcut olan 5000 çeşit ürünü yukarıda bahsi geçen bütün sitelerde zahmetsiz bir şekilde aktif hale getiriyorsunuz.

Böylelikle, sizin sitenizde ya da yukarıda isimleri anılan special platformlarda zahmetsizce satışa açtığınız 5000 çeşit ürününüz oluyor.

Şimdi herşey müşterilerin ürünlerinizi satin alması ile başlıyor.

Sitemiz tahtakaletoptanticaret.com üzerinden oluşturduğunuz bayilik sayesinde, bizler de sattığınız ürünlerin kargolarını özenle hazırlayıp, güvenli bir şekilde sizin isminizle müşterilerinize ulaştırıyoruz.

Evet hepsi bu kadar basit, günde milyonlarca ziyaretçi alan e-ticaret platformlarında 5000 çeşit ürün satan bir mağazanız var artık. Kazanmak an meselesi diyebiliriz.

Bütün sorularınız için  0212 520 32 40  / 0533 650 51 84 numaralı telefonun ucunda çağrılarınızı bekliyoruz.

 

Dropshipping yapmamın avantajları nedir ?

 

Depoya ihtiyacınız yok.

Depo ihtiyacı olmadığı için depo ve stok yönetimi gibi işlemlerle ilgilenmek zorunda kalmıyorsunuz.

Hem iş yükünüz hem de maliyetleriniz minimalize oluyor.

Depo yönetimi olmadığından dolayı, personel giderleri gibi bir durum da söz konusu olmuyor.

5000 çeşit ürün yelpazesi ile hedef kitlenize ulaşamamanız neredeyse imkansız.

Depo, stok yönetimi, ürün paketlenip kargolanma işlemlerini tahtakaletoptanticaret.com yaptığı için, satışlarınızı internet bağlantısı olan herhangi bir yerden yönetebilirsiniz, evden, işten, tatilden, seyahatten, yoldan…

Yapacağınız tek şey, siparişlerinizi bize iletmeniz, biz gereken herşeyi, en profesyonel bir şekilde sizin adınıza yapacağız.

Stoksuz satış ( dropshipping) yapacağınız için, sermayeye ihtiyacınız yoktur.

Sadece satışa sunduğunuz ürünlerin maliyetini tahtakaletoptanticaret.com’a ödersiniz.

Satmadığınız ürünlerden sorumlu tutulmaz ve satılmayan ürünler için herhangi bir bedel ödemezsiniz.

 

Dropshipping stoksuz satış bayimiz olmanız için yapmanız gerekenleri kısaca sırasıyla anlatalım

1-    www.tahtakaletoptanticaret.com sitemize üye olun.

2-    Yıllık olarak sadece 3750 TL miktarını,

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

Aksan Bilgi Teknolojileri Paz. Oto. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

Şube Kodu : 215 Mercan Şubesi

Iban No: TR24 0020 3000 0799 4660 0000 01 numaralı hesabımıza yatırın.

3-    Üyelik ücreti dekontunu, vergi levhanızı ve üye olduğunuz mail adresinizi bizlere, whatsapp hattımız; 0533 650 51 84 ya da info@tahtakaletoptanticaret.com mail adresimiz üzerinden iletin.

4-    Platform (trendyol, hepsiburada, n11, gittigidiyor, pttavm, sanalpazar,) gönderileriniz için SÜRAT KARGO firmasını tercih etmeniz gerekiyor.


Çiçeksepeti gönderileriniz için, SÜRAT KARGO firmasını tercih etmeniz gerekiyor.


5- Sitemizin panelinde sizin için özel açtığımız bayilik alanından saat 11:00 e kadar siparişinizi iletin aynı gün içerisinde kargonuzu çıkaralım.

 

HEPSİ BU !

 

 

Şimdi kafanıza takılan sorulara cevap vermeye çalışalım.

 

 

Yıllık 3750TL ücret neden ve bu ücret fazla değil mi ?

Yıllık 3750TL ücreti, kargolarınızı özenle hazırlamak için alıyoruz. Güvenli, dezenfekte edilmiş, müşterilerinizi memnun edecek kargolar, nakliye ve kırtasiye masrafları için alıyoruz, yani yıllık ödeme sadece sizin masraflarınız için kullanılacak.

3750 TL ücret fazla değil, günümüzde dropshipping yapan kurumsal firmalar, her siparişiniz için sizden 4 TL kadar para kesiyorlar, küçük bir hesapla haftalık 300 parça tekil mal satarsanız, bunun için sadece bir haftalık bedel olarak 1200 TL ödemeniz gerekiyor, biz ise sizden gönderimleriniz için asla ekstra bir bedel talep etmiyoruz, olabildiğince ekonomik bir durum.

  

Kargom müşteriye ulaştı lakin ürün hasarlı ya da yanlış ürün olarak ulaşmış, ne yapacağım ?

Hasarlı ulaşan ürünler için müşteri mutlaka bir kargo tutanağı tutturmalı, değilse hasarlı ürünleri müşterinize göndermemiz söz konusu değildir. Kargo tutanağı tutulmayan hasarlı ürünleri biz dahil hiçbir firma kabul etmez bunu unutmayalım.

  

Müşterim ürünü teslim aldı kanuni süresi içerisinde ( 14 gün ) beğenmediği için iade etti ne yapmalıyım ?

  

Ürünümüzde bir kusur yoksa, maalesef geri iadeleri ürün bedelinin üzerinden %10 kesinti yaparak geri alıyoruz, ancak bu durum size endişelendirmesin, örnek vermek gerekirse sattığınız ürün, 25 TL tutarında bir maliyete sahip ise 2.5 TL kesinti yaparak size 22.50 TL tutarını iade ediyoruz, ya da başka bir seçenek, bu ürün bende kalsın satılır deyip stoğunuzda da bekletebilirsiniz.

 


Umarım herşeyi sizler için yalın bir şekilde anlatmışızdır, çözemediğiniz her sorun için bizleri arayıp destek alabilirsiniz.

Aksan Bilgi Teknolojileri

 İletişim